گیاهان دارویی ( طب سنتی )

گیاهان دارویی ( طب سنتی )

از چه نوع غذاهایی دوری کنیم؟

گیاهان دارویی ( طب سنتی ) درما خود با گیاهان دارویی

همیشه یادتان باشد که تغذیه مناسب می‌تواند جلوی خیلی از امراض را بگیرید.

  • سعی کنید از گوشت‌های خام دوری کنید.
  • همچنین مصرف غذاهای پرچرب را از وعده‌های غذایی خود دور کنید یا اینکه بسیار کمتر کنید.
  • گوشت قرمز برای مردان مخصوصاً در سنین بالا باید کنترل شود.

گیاهان دارویی ( طب سنتی ) درمان خود با گیاهان دارویی به روش طب سنتی

چه غذاهایی برای جلوگیری از مشکلات پروستات مناسب است؟

سویا: یکی از گیاهانی که باعث جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی در بدن است سویا است. سویا سرشار از سلولز است و منبعی غنی از فیبرهای گیاهی است.

ماهی: از بهترین گوشت‌ها گوشت ماهی است. اگر در سنین بالا قرار دارید پیشنهاد می‌کنیم که مصرف ماهی را بیشتر کنید. علاوه بر اینکه برای درمان آلزایمر و پیشگیری از آن بسیار مناسب است. ماهی برای جلوگیری از مشکلات پروستات هم گزینه مناسبی است.

بخوانید کتاب شفا بخشی با یوگا

درمان گیاهی پروستات با حنا

اگر قصد دارید برای درمان بزرگی پروستات کاری انجام دهید و از بزرگی پروستات جلوگیری کنید؛ به مقدار زیادی حنا نیاز دارید. زیرا باید در داخل وان حمام بنشینید و مقدار زیادی حنا را در آن بریزید و به مدت چند دقیقه در داخل وان بمانید.

جوز برزیلی برای درمان پروستات با گیاهان دارویی

جوز برزیلی در نواحی آمریکای جنوبی می‌روید. اگر به سلامت پروستات و دوری از سرطان پروستات اهمیت می‌دهید پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از جوز برزیلی استفاده کنید.

گزنه گیاه خشک برای رفع اختلالات پروستات

اگر مشکلی در قسمت پروستات دارید و احساس التهاب و یا تورم کرده‌اید پیشنهاد می‌کنیم که از این گزینه استفاده کنید. برای تأثیرگذاری خوب باید در هر شبانه‌روز و هر 8 ساعت دم‌نوش گزنه را ( ساقه و برگ ) میل کنید؛ البته حتماً با پزشک طب سنتی در مورد این مقدار مصرف مشورت کنید.

درمان گیاهی پروستات با زنجبیل

خاصیت ضد سرطانی این گیاه برای درمان سرطان پروستات و کوچک کردن پروستات مفید است. اگر می‌خواهید که جلوی مشکل مجاری ادراری را بگیرید استفاده از گیاه زنجبیل به شما پیشنهاد می‌شود. همچنین جلوی التهاب پروستات را با کمک آنتی‌اکسیدان می‌گیرد.

گیاه ایرانی نخل اره‌ای برای درمان پروستات

گیاهی گرم که برای درمان بیماری‌های پروستات و جلوگیری از سرطان پروستات استفاده می‌شود. برای اینکه از نخل اره‌ای استفاده کنید باید میوه خشک‌شدۀ آن را مصرف کنید. انواع مختلفی از میوۀ آن وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید. مانند : پودر، قرص و تنتورهای مایع میوه خشک‌شدۀ آن.

بخوانید کتاب شاقول ابن سینا

تخم کتان و کاهش سرطان پوست

تخم کتان حاوی مقادیر زیادی از امگا 3 است که برای کاهش ابتلا به سرطان پروستات بسیار مناسب است. شما می‌توانید از روغن کتان برای مصرف استفاده کنید. اگر قصد دارید از پودر کتان استفاده کنید هم می‌توانید آن را به لبنیاتی مانند ماست اضافه کنید و سپس مصرف کنید.

درمان تورم پروستات با گیاه دارویی شیرین‌بیان

اگر قصد دارید تورم پروستات را بهبود دهید شیرین‌بیان می‌تواند به شما کمک کند. برای تأثیرگذاری شیرین‌بیان و درمان تورم پروستات باید طبق نظر متخصص طب سنتی دم‌نوش ریشه شیرین‌بیان را بنوشید.

گیاه دم‌اسب با طبعی خشک

اگر دچار التهاب پروستات هستید پیشنهاد می‌کنیم که حتماً از گیاه دم‌اسب استفاده کنید. همچنین برای درمان مشکلاتی که در هنگام ادرار دارید بسیار مناسب است. پزشکان طب سنتی پیشنهاد می‌کنند که روزانه به مقدار 2 گرم از گیاه دم‌اسب را استفاده کنید؛ ولی باید تحت نظر متخصص طب سنتی این مقدار مصرف تعیین شود تا دچار عارضه‌های ثانویه نشوید.

گروه زیپوک

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*