6 نکته که در مورد فروش فایل باید بدانید!

6 نکته در فروش فایل

همانگونه که می دانید عصر کنونی عصر اطلاعات است و هر میزان به پیش می رویم نقش و تاثیرات آن را بر زندگی خود بیشتر حس می کنیم. اگر نگاهی به آمار سایت های فروش کتاب در چند سال اخیر بیندازیم متوجه می شویم که افراد روز به روز تمایل بیشتری به استفاده از رسانه های دیجیتال و بالاخص فایل هایی که بر بستر آن عرضه می شوند دارند. به عنوان مثال بزرگترین سایت فروش کتاب یعنی آمازون در سال 2013 اعلام می کند که فروش کتاب به صورت دانلودی برای اولین بار رکورد زد و میزان فروش بیشتری نسبت به کتاب های فیزیکی داشت. مدیران این شرکت پیش بینی کرده اند در سال های آینده این میزان فروش فایل بیشتر و بیشتر می شود.

حال، ما چگونه می توانیم از این قافله عقب نمانیم و نفعی از این تغییر ببریم؟

هر کدام از ما نیز به نوبه خود می توانیم در این بازار سهیم باشیم. ما می توانیم با تولید محتوا و یا به اشتراک گذاری محتوایی که داریم از طرفی دانش خود را به دیگران انتقال دهیم و از طرفی برای خود درآمدی کسب کنیم. برای انجام این کار می توانیم از بسترهای از پیش تعیین شده مانند سایت های به اشتراک گذاری فایل یا همکاری در فروش فایل استفاده کنیم.

اما در این بین باید به چند نکته مهم توجه کنیم. ما این نکات را به 6 مورد زیر تقسیم کردیم.

1 – عضویت در وب سایت های با ثبات و مطمئن.

عضویت در وب سایت هایی که به صورت حرفه ای اداره می شوند و دارای پشتیبانی مناسب و تسویه حساب منظم هستند جزو اصول اولیه انجام این کار است. دقت کنید که ساختار و قالب وب سایت به صورت تخصصی برای فروش فایل طراحی شده باشد زیرا این موضوع عاملی مهم در سهولت کار با سایت است.

2- اشتراک گذاری فایل های با کیفیت و پر کاربرد.

سعی کنید فایل هایی که آپلود می کنید تا حد امکان کیفیتی مطلوب داشته باشند و بر اساس نیاز قشر خاصی از جامعه باشند. برای تصمیم گیری در این زمینه می توانید آمار گیری مختصری از جامعه آماری کوچکی از اطرفیان خود انجام دهید و از آن ها بپرسید که برای چه نوع فایل هایی و در چه زمینه ای حاضرند پول پرداخت کنند.

3- قیمت گذاری مناسب

قیمتی که برای فایل خود در نظر می گیرد تابعی از میزان غنی بودن آن فایل و مخاطب هدف آن است. به عنوان مثال کتب عمومی همچون رمان ها ، داستان های کوتاه، کتب روانشناسی عمومی و غیره رده ی قیمتی متفاوتی نسبت به برخی کتب تخصصی و فنی در زمینه ای خاص دارند.

4 – ارائه محصولات همراه با اطلاعات

سعی کنید محصولی که آپلود می کنید دارای توضیحات کافی، همراه با عکس و نمونه ای از کیفیت آن باشد. در این صورت خریدار با تمایل و اعتماد بیشتری نسبت به خرید اقدام می کند.

5 – افزایش تعداد محصولات

هر چه تعداد محصولات شما بیشتر باشد احتمال این که کسی از فروشگاه شما دیدن و یا خرید کند بیشتر می شود. سعی کنید حتی الامکان هر روز یک فایل به فروشگاه خود اضافه کنید. در این صورت پس از مدت کوتاهی تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان را به سمت فروشگاه خود می کشانید و بالطبع حجم فروش فایل بیشتری خواهید داشت.

6 – معرفی و تبلیغ فایل های خود به دیگران.

با استفاده از تکنیک هایی ساده اما کاربردی می توانید فایل های خود را معرفی کنید. این کار هم به صورت رو در رو می تواند انجام شود و هم به صورت مجازی. به عنوان مثال می توانید قسمتی از کتاب یا فایل صوتی مورد علاقه خود و یا حتی توضیحی در مورد یک اپلیکیشن را در پست اینستاگرم یا گروه دوستان خود در تلگرام قرار دهید و در پایان لینک اختصاصی فروشگاه خود را با آنان به اشتراک بگذارید که از طریق آن بتوانند آن فایل را خریداری کنند. با این کار هم دانش دوستان خود را بالا برده اید و هم میزان بازدید و خرید از فروشگاه خود را.

با توجه به 6 نکته بالا و صرف زمان مناسب می توانید در عرض مدتی کوتاه به درآمد نسبتا خوب و پایدار برسید. در صورتی که درباره این مطلب، سوال ، نظر یا پیشنهادی دارید می توانید از طریق قسمت نظرات در انتهای این پست با ما در میان بگذارید.

گروه زیپوک

گروه زیپوک

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  زمان پاسخ

  سلام آیا من میتونم فایل هایی را که در فروشگاه های دیگر قرار دادم درفروشگاه شما و دیگر فروشگاه ها قرار دهم..

   

   گروه زیپوک پاسخ

   با سلام

   بله میتوانید مشکلی نیست